مشاوره با بهترین وکیل طلاق
tiltle-brkw

مشاوره با بهترین وکیل طلاق

دسته‌بندی:
بدون دیدگاه

مشاوره با بهترین وکیل طلاق

مشاوره با بهترین وکیل طلاق

مشاوره با بهترین وکیل طلاق

مشاوره با بهترین وکیل طلاق، مهریه و خانواده در تهران

{توضیح وکیل تهران: عبارت بهترین وکیل، بهترین وکیل دادگستری و … معمولا اغوا کننده است؛ توصیه ی ما این است

که وکیل خوب را باید در عمل و پرونده های موفق وی شناخت}

نکته های پراکنده در خصوص دعاوی خانواده؛ تجربه های یک وکیل

با توجه به رویه ی اکثر دادگاههای خانواده، صرف اثبات رابطه ی نامشروع شوهر، نمی تواند موجب «عسر و حرج» تلقی و مبنایی برای درخواست طلاق توسط زن قلمداد شود، مگر اینکه تکرار شود یا دلایل دیگری هم مطرح شود. مرد می تواند هر زمان که بخواهد همسرش را طلاق دهد (ماده 1133 قانون مدنی) و اگر ارتباط نامشروع همسرش را ثابت کند، شرط تنصیف (تعلق اموال شوهر، تا نصف آن به زن) اجرا نخواهد شد.

طلاق توافقی، در رویه ی دادگاههای خانواده، از نوع طلاق خلعی بائن محسوب می شود؛ یعنی از طرف مرد قابل رجوع نیست، مگر اینکه زن بخواهد ظرف سه ماه از ثبت صیغه ی طلاق به مهریه رجوع کند.

(رجوع شود به مطلبی تحت عنوان هبه و بذل در سایت وکیل تهران)؛

اگر زن وکالت در طلاق داشته باشد، برای اقدام به طلاق می بایست، الزاما، آن وکالت را به یک وکیل پایه یک دادگستری تفویض کند. حضور یک وکیل دادگستری، الزامی است اما وکیل دوم اختیاری خواهد بود. بعد از صدور گواهی عدم امکان سازش، زن با داشتن وکالت در طلاق، می تواند به تنهایی اقدام به ثبت طلاق در دفترخانه کند و نیازی به حضور مرد نخواهد بود. وکالتنامه باید بلاعزل و قابل توکیل باشد. قبل از هر اقدامی مشاوره با وکیل توصیه می گردد.

در دعوی طلاق یکطرفه از طرف زن می بایست یکی از بندهای دوازده گانه مندرج در عقدنامه (شروط ضمن عقد ازدواج)، یا «عسر و حرج» زن اثبات گردد. در دوران عقد، هم به همین صورت است، با این تفاوت که زن «حق حبس» دارد البته منوط به اینکه قبلا «تمکین خاص» (همخوابگی) نکرده باشد. حق حبس، حتی به رغم پذیرش اعسار و تقسیط مهریه از طرف دادگاه، همچنان برقرار خواهد بود.

  • نویسنده
    admin
  • تعداد بازدید
    865 views
0دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید

برای فرستادن دیدگاه باید وارد حساب کاربری خود شوید.